Wróżenie z wosku

Wróżenie z wosku. Jak to się robi i jak odczytywać symbole

Kiedy chcemy poznać przyszłość…

Wróżenie z wosku to jedna z najpopularniejszych i najprostszych wróżb tzw. andrzejkowych. Już dzieci oraz młodzież wykonują je pod opieką dorosłych w szkołach podczas ostatnich dni listopadowych. Zobaczyć je możemy podczas specjalnych, tematycznych imprez, a nierzadko również w czasie wieczorów panieńskich, gdy chcemy przewidzieć los panny młodej. To wspaniała zabawa i okazja, aby spędzić miło czas i spróbować zajrzeć do księgi przeznaczenia… Jeśli chcemy dowiedzieć się, co zaplanowała dla nas przyszłość, potrzebujemy kilku niezbędnych przedmiotów, które umożliwią wykonanie wróżby.

Jak robi się wróżbę z wosku?

Zabawa wymaga zaledwie trzech przedmiotów: klucz (koniecznie z dziurką), miska z chłodną wodą i wosk (najlepiej stopiony ze świecy). Warto pamiętać, że wróżba, według tradycyjnych legend, będzie ważna, gdy wykonujemy ją w nocy z 29 na 30 listopada. Przygotowaliśmy potrzebne przedmioty… i co dalej? Jeśli wosk jest już odpowiednio stopiony, możemy przystąpić do wykonywania wróżby. Po pierwsze – nad miską z wodą trzymamy mocno klucz. Następnie delikatnie przelewamy płynny wosk przez dziurkę klucza. W kontakcie z chłodną cieczą zacznie twardnieć, a przy okazji utworzy finezyjne kształty. Właśnie o te kształty chodzi we wróżbie! Warto następnie odpowiednio wyłowić je z wody i oświetlić tak, aby cień odbijał się na ścianie. Następnym krokiem jest interpretacja powstałej wróżby. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrozumieć to, co komunikuje przyszłość. Gotowa/y?

Jak odczytywać symbole?

Niektóre powstałe z wosku kształty są bardzo łatwe do zinterpretowania. Przykładem takiej wróżby będzie ułożenie się wosku podobnie do symbolu serca. To zazwyczaj bardzo pozytywny znak, który może oznaczać spotkanie swojej drugiej połówki, czy szczęśliwe dni w związku. Bardzo często występuje również symbol okręgu, który kojarzony jest z miłymi nadchodzącymi wydarzeniami np. oświadczyny, czy ślub. To szczególnie wyczekiwana wróżba przez panny. Z wosku mogą również ułożyć się sylwetki różnych zwierząt m.in.: słoń (warto zwrócić uwagę na ułożenie jego trąby, jeśli jest wygięta do góry – spotka nas szczęście, jeśli do dołu – nieszczęście), kura lub kogut (dobry omen dla przyszłości), czy motyl (nadchodzące zmiany). Jeśli jednak zobaczymy węża – należy przez jakiś czas rozejrzeć się, czy nikt nie chce nas oszukać. Niektórzy mogą ujrzeć również postać anioła, który zapewni nam poczucie bezpieczeństwa lub jajko symbolizujące płodność. To tylko kilka przykładów interpretacji, można także spróbować sporządzić własną kartę symboli. Wróżby jednak warto potraktować raczej z przymrużeniem oka, aniżeli coś, co mogłoby wzbudzić lęk przed przyszłością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *