Tasseomancja

Tasseomancja, czyli sztuka wróżenia z fusów

Od zarania dziejów człowiek podejmował próby odczytywania przyszłości i przepowiadania swoich losów. Z tego powodu w różnych kulturach narodziło się wiele technik mających to zadanie ułatwić. Powiązane z planetami, gwiazdami i symbolami wróżby stały się nieodzownym elementem życia towarzyskiego, ale też wpływały niejednokrotnie na losy świata. Pod wpływem wróżb i przepowiedni pozostawali władcy, zdobywcy, królowie, którzy swoje decyzje niejednokrotnie uzależniali od zapowiedzi swoich wróżbitów.

Skąd pochodzi tasseomancja?

Jedną z technik ujawniających przyszłość jest chińska tradycja wróżenia z fusów. Powstała w Chinach już w VI wieku n.e. W Europie pojawiła się najprawdopodobniej za sprawą holenderskich kupców, w XVII wieku, którzy powracali z Chin z różnymi towarami. Sprowadzali głównie herbatę. Sztuka wróżenia z fusów szybko zdobyła popularność i rozprzestrzeniła się na cały kontynent.

Co trzeba zrobić aby wróżyć?

Wielu wróżbitów do przepowiadania przyszłości stosuje fusy z kawy. Jednak uważa się, że fusy herbaciane sprawdzają się lepiej, ponieważ tworzą wyraźniejsze kształty. Cokolwiek wybierzemy ważne jest naczynie użyte do wróżenia. Można nabyć specjalnie tworzone do tego celu kubeczki, jednak nie jest to warunek konieczny. Istotny jest szlachetny materiał (najlepiej sprawdzi się porcelana), oraz kolor kontrastujący z barwą fusów.

Napar powinna przygotować osoba, której wróżba ma dotyczyć. Odpowiednie przygotowanie pozwoli na bezbłędną interpretację wydarzeń. Kawę lub herbatę należy pić małymi łykami, skupiając na pytaniu jakie chcemy zadać. Bardzo ważne jest aby naparu nie wypijać do końca, tylko pozostawić na dnie niewielki łyk, przykrywający fusy. Następnie, aby przesłać swoją intencję chwytamy ucho filiżanki lewą dłonią obracamy 3 razy w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Czy to wystarczy?

Kolejną ważną czynnością jest przykrycie filiżanki dłonią i intensywne powtarzanie pytania, które nas nurtuje. Następnie przykrywamy resztki naparu spodkiem i obracamy do góry dnem, aby pozbyć się płynu. Obracamy filiżankę ponownie i możemy rozpocząć interpretację.

Jak odczytywać znaki?

Aby odpowiednio zinterpretować symbole musimy wziąć pod uwagę ich kształt oraz wielkość. Zaczynamy od znaków znajdujących się najbliżej ucha filiżanki, potem skupiamy się na symbolach przeciwległych, które zawierają odpowiedzi dotyczące pytań o osoby trzecie.

Rytuał wróżenia musi odbywać się w odpowiedniej atmosferze. Wymaga przekazania swojej energii do naczynia i niczym niezakłóconego spokoju w otoczeniu. W odpowiedni nastrój, wprowadzi nas aromat kadzidła i zapalone świece. Nie jest to czas na bieganinę myśli. Wróżba potrzebuje skupienia i koncentrowania się na przepływającej energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *