Chiromancja - los zapisany na dłoni

Chiromancja – los zapisany na dłoni

Sam termin „chiromancja” wywodzi się z greki. Chier oznacza- ręka, a manteria- wróżenie. W wolnym tłumaczeniu chiromancję określa się mianem wróżenia z ręki. Za jej kolebkę uważane są Indie, a pierwsze wzmianki o tym sposobie czytania ludzkiego losu pojawiły się już 5000 lat temu.

Na czym polega?

Chiromancja jest jednym z najstarszych sposobów przepowiadania przyszłości człowieka. Według jej założeń na ludzkich dłoniach nie można spotkać dwóch identycznych siatek liniowych. Nawet na dłoniach tej samej osoby nie ma możliwości odnalezienia takiego samego układu, podobnie jak nie da się odnaleźć takich samych linii papilarnych. Za pomocą tysięcy nerwów na dłoniach każdego z nas, do mózgu przekazywane są bodźce odzwierciedlające osobowość oraz cechy fizyczne i psychiczne człowieka. Na podstawie interpretacji kształtów na skórze chiromanta jest w stanie odczytać nie tylko charakter człowieka, ale też nakreślić scenariusz jego obecnego oraz przyszłego życia.

Główne założenia wróżenia z dłoni

W chiromancji każdą dłoń analizuje się osobno. Lewa dłoń pokazuje to, na co nie mamy większego wpływu. Może to być nasz charakter, wady, zalety, nasze talenty. Natomiast prawa dłoń pokazuje wszystko, na co możemy wpływać, czyli wybory i decyzje jakich możemy dokonać.

Scenariusz w liniach

Najważniejsze linie występujące na dłoni, interpretowane przez chiromantę to:

  • Linia życia- biegnie od krawędzi dłoni, między palcem wskazującym, a kciukiem. Jest symbolem siły, oraz jakości życia.
  • Linia głowy- zwykle zaczyna się w tym samym miejscu co linia życia. Pokazuje zdolności intelektualne.
  • Linia serca- biegnie od palca wskazującego, do krawędzi dłoni pod palcem małym. Pokazuje naszą miłość i jej siłę.
  • Linia losu- biegnie pomiędzy nadgarstkiem, a palcem środkowym. Występuje u ludzi, którzy sami kierują swoją przyszłością.
  • Linia słońca- zaczyna się pod palcem serdecznym i biegnie w stronę nadgarstka. Pokazuje twórczość, wykorzystanie talentów i cele.
  • Linia Merkurego- przebiega od środka nadgarstka do małego palca. Pokazuje zdolności komunikacyjne, talent do handlu i radzenie sobie z informacją.

Czy tylko linie?

Chiromanta interpretując linie na dłoniach bierze pod uwagę ich ilość, rozdrobnienie, układ, wyrazistość. Jednak równie ważne są dla niego palce, które odpowiadają ciałom niebieskim.

  • Palec wskazujący- Jowisz, symbolizuje waleczność, honor, dobra materialne i duchowe.
  • Palec środkowy- Saturn, to wiedza, odpowiedzialność i dyscyplina.
  • Palec serdeczny- Słońce, symbol energii życiowej, twórczości i piękna.
  • Palec mały- Merkury, wiąże się z mądrością życiową, umysłem i doświadczeniem

Kciuk nie ma odpowiednika w planetach.

Typy dłoni i wzgórki

Dłonie szpiczaste, elementarne, sękate, stożkowe itd.. Wszystkie mówią o naszych cechach, skłonnościach i szeroko pojętej mentalności. Chiromancja jest sztuką wymagającą umiejętności trafnego interpretowania wyglądu dłoni i odpowiedniego odczytywania informacji na nich zawartych.

Zobacz też inne metody wróżenia – karty anielskie (https://www.czarymary.pl/c_31_323_karty_anielskie_i_ksiazki_o_aniolach_w_czarymary_pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *